Keskkonnahariduse uus koolitusseeria 2023
Eesti Keskkonnahariduse Ühingul on selle hooajaks taas kavandatud kolmest ühepäevasest koolitusest koosnev koolitusseeria ning suvel juba traditsiooniline Suveakadeemia. Koolitusseeria ja Suveakadeemia toimuvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel keskkonnateadlikkuse programmi raames.
Sel aastal toimub
koolitusseeria Tallinnas, ikka osalise õuesõppena. Koolitus keskendub
isiklikule eeskujule keskkonnahariduses ja õppeprogrammide läbiviimisel.
Koolituse eesmärgiks on, et osaleja mõistaks isikliku eeskuju olulisust ja mõju
oma tegevuste läbiviimisel, oskaks analüüsida, mil viisil ta mõjutab
juhendatavaid tahtlikult kui ka tahtmatult läbi oma käitumise ja eeskuju ning
mõtestab enda rolli ja vastutust väärtuste ja hoiakute edastajana
keskkonnahariduses. Sihtgrupiks on endiselt keskkonnahariduskeskuste
juhendajad, loodusainete õpetajad alusharidusest gümnaasiumi tasemeni ja teised
huvilised. Grupi suurus kuni 35 osalejat. Sel õppeaastal on eelistatud, et
osalejad võtavad osa kõigist kolmest koolitusest ning õpperühm oleks nende
kolme koolituse jooksul võimalikult muutumatu. Koolitajad on Püha Johannese
Kooli õpetajad Anri
Kivil, Merike Metsala-Niglas ja Liivika
Simmul.
Kolm kohtumist on kavandatud terviktsüklina. Esimene koolituspäev 18. veebruaril 2023 on kovisiooni päev, mil muuhulgas räägime õppimiseks sobiliku ja turvalise ruumi loomise meetoditest. Teine koolituspäev 25. märtsil 2023 on kogemuspäev, kavandatud on nii eneseanalüüs ja tegevuste refleksioon kui ka juhendajatele suunatud Avastusraja loomine, milles sisalduvad tegevuspunktid tutvustavad raja läbijale erinevaid õpiolukordi. Kolmas koolituspäev 28. aprillil 2023 on loodusharidusliku õppepäeva ja praktiliste tegevuste juhendamine, millele lisandub põhjalik refleksiooni ja tagasiside osa.
Ootame aktiivset osavõttu, registreerimine koolitusele on avatud kuni 06.02.2023 aadressil https://forms.gle/dpbY9HzrVYuEMoWk8 .
Palume registreerumisel arvestada, et eeldame teie osalemist tervikliku koolitusstsükli kõigil kolmel üritustel ning samuti ootame ka kolme ürituse vahele jäävatel aegadel kodutöödesse panustamist. Juhul kui peate ühelt sündmuselt siiski puuduma, on võimalik tunnistus kursuse läbimise eest väljastada, eeldusel, et osaleja panustab kursuserühma tegevustesse ja kodutöödesse. Täpsed päevakavad edastame registreerunutele aegsasti siis, kui sündmused lähemale jõuavad. Esimese, 18. veebruari koolituse päevakava on siin.Koolitust rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja see on osalejale tasuta. Toitlustuse hind on kogu koolitusseeria peale kokku 40€.